
Izgalmas és mozgalmas időket élünk, hisz 1956 forradalmának hetvenedik évfordulójára emlékszünk ebben az évben és két kimagasló eseményt szerveztünk, amiből az elsőt letudtuk. Tegnap történt. Vagy egy évvel ezelött fejünkbe vettük, hogy egy emlékművet állítunk annak a forradalomnak, ami megváltoztatta a XX századi Magyarország sorsát örökre. S hogy ennek az öszmagyarság szempontjából mekkora jelentősége volt, azt csak az utóbbi időben kezdtük igazán értékelni. Ennek eredményeként az itteni közösség csúcs szervezete, a NSW-i Magyar Szövetség a Sydney-i Magyar Konzulátussal és a Waverley kerület polgármester irodájával karöltve megszervezte, megtervezte és kivitelezte azt az emlék követ, ami méltó tisztelettel és büszkeséggel hirdeti a világnak, hogy van egy ország Európa közepén, amelyik minden áron megvédi szabadságát, függetlenségét s megbecsüli a múltját. Ugyan akkor hálás a befogadó országnak, Ausztráliának, hogy otthont, lehetőséget és békét adott az üldözött magyar menekülőknek, amikor arra a legnagyobb szükség volt. Ez a terméskő (Kb 180 kg) s rajta a kétnyelvű tábla hirdeti szabadság szeretetünket és hálánkat. Ha erre jársz feltétlen nézd meg, hajts fejet a hősök emléke előtt. Természetesen sok érdekes riport is volt még az adásban. Itt szeretném felhíni a figyelmedet, ha Erdélybe mész menj el Homoródalmásra (Székelyföld) és térj be az Almárium vendéglőbe. Az a sok finom étel, amit ott találsz felejthetetlen élményt fog nyújtani. Ne feledj el belenézni a „ Megszólalok” internetes irodalmi magazin oldalaiba. Értéket találsz benne. S ha tetszett az adás kérlek osszad meg barátaiddal s mindenki mással aki szereti a szép magyar szót. Köszönjük